Kotva

Střední odborná škola technická a zahradnická, Lovosice

+420 416 532 883
Kontaktujte nás
Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
Mapa webu

Přednáška: současné hrozby pro ČR - generál Andor Šándor

Vloženo: 14.10.2016 | Autor: Mejsnar | Zobrazeno: 2080x
Naše škola využila velice zajímavé nabídky na absolvování přednášky bezpečnostního poradce Gen. Ing. Andora Šándora. Všichni žáci se tak měli možnost setkat se zmíněnou osobností 14. 3. 2017 v sále KS Lovoš v Lovosicích.

Přednášel Gen. Ing. Andor Šándor (v záloze) bývalý náčelníke Vojenské zpravodajské služby ČR a uznávaný odborník na otázky bezpečnosti, hrozby terorismu a krizový management. V současné době působí jako soukromý poradce v oblasti bezpečnosti.

Poslechli si výklad trvající zhruba 60 minut. Postupně byli seznámeni s problematikou válek, migrační krize a teroristických útoků. Velice zajímavým prvkem se stala část, která se týká v podstatě běžného života každého z nás. Nastíněna byla například osobní obrana v případě napadení a útoku jednotlivce na skupinu osob (ve škole, v zaměstnání…), dále pak chování při bombovém útoku (evakuace, vlastní záchrana aj.). V závěru zazněly teze na téma armády a obrany jednotlivých států. O zájmu ze strany žáků svědčil fakt, že se nebáli pokládat dotazy v následné diskuzi a projevili snahu se o problematice dozvědět co nejvíce informací.

Účastnili se žáci celé školy kromě žáků na odborném výcviku. 

Partneři