Partneři školy nejen ve vzdělávání PARTNEŘI
Kotva
Aktuality
Ředitelské volno
20.12.2018

Na základě § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, oznamuji, že na dny 3. 1. a 4. 1. 2019 vyhlašuji pro žáky ředitelské volno.

Mgr. Jaromíra Venclíčková - ředitelka školy

Pojďte se podívat k nám do školy
21.12.2018

Následující odkaz Vás zavede k reportáži o naší škole na youtube.com : video je zde

 
 
Mapa webu

Přednáška: současné hrozby pro ČR - generál Andor Šándor

Vloženo: 14.10.2016 | Autor: Mejsnar | Zobrazeno: 1742x
Naše škola využila velice zajímavé nabídky na absolvování přednášky bezpečnostního poradce Gen. Ing. Andora Šándora. Všichni žáci se tak měli možnost setkat se zmíněnou osobností 14. 3. 2017 v sále KS Lovoš v Lovosicích.

Přednášel Gen. Ing. Andor Šándor (v záloze) bývalý náčelníke Vojenské zpravodajské služby ČR a uznávaný odborník na otázky bezpečnosti, hrozby terorismu a krizový management. V současné době působí jako soukromý poradce v oblasti bezpečnosti.

Poslechli si výklad trvající zhruba 60 minut. Postupně byli seznámeni s problematikou válek, migrační krize a teroristických útoků. Velice zajímavým prvkem se stala část, která se týká v podstatě běžného života každého z nás. Nastíněna byla například osobní obrana v případě napadení a útoku jednotlivce na skupinu osob (ve škole, v zaměstnání…), dále pak chování při bombovém útoku (evakuace, vlastní záchrana aj.). V závěru zazněly teze na téma armády a obrany jednotlivých států. O zájmu ze strany žáků svědčil fakt, že se nebáli pokládat dotazy v následné diskuzi a projevili snahu se o problematice dozvědět co nejvíce informací.

Účastnili se žáci celé školy kromě žáků na odborném výcviku.