Partneři školy nejen ve vzdělávání PARTNEŘI
Kotva
Aktuality
Přijímačky nanečisto
25.2.2019

Zájemcům o studium maturitních oborů nabízíme přípravné kurzy k přijímacím zkouškám z českého jazyka a matematiky.

Více informací na liště "Pro uchazeče" - Přijímací řízení

Ředitelské volno
20.12.2018

Na základě § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, oznamuji, že na dny 3. 1. a 4. 1. 2019 vyhlašuji pro žáky ředitelské volno.

Mgr. Jaromíra Venclíčková - ředitelka školy

Pojďte se podívat k nám do školy
21.12.2018

Následující odkaz Vás zavede k reportáži o naší škole na youtube.com : video je zde

 
 
Mapa webu

Zavítali jsme do „ŠKODOVKY“

Vloženo: 4.10.2018 | Autor: Wenig | Zobrazeno: 294x
Dne 2. 10. 2018 jsme navštívili závod ŠKODA AUTO Mladá Boleslav.

Spolu se žáky naší školy oboru Autotronik se v rámci projektu IKAP Ústeckého kraje účastnili i žáci partnerské školy ZŠ Antonína Baráka.

Naše první kroky vedly na recepci ŠKODA Muzea, kde jsme všichni dostali tlumočnická zařízení a mohli se tak spolu s průvodkyněmi vydat autobusem přímo do výrobního závodu. Zde jsme si prohlédli lisovnu, výrobní linku a především jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o chodu podniku, o zaměstnání v závodě, o vývoji nových modelů, …. Vše zde perfektně funguje a je dokonale logisticky zabezpečené. Poté jsme absolvovali komentovanou prohlídku muzea, které sídlí přímo v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily. ŠKODA patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. V roce 1895 ji v Mladé Boleslavi založili Václav Laurin a Václav Klement. Sbírka ŠKODA Muzea nyní čítá zhruba 340 položek, mezi nimiž převažují osobní vozy sériové výroby, závodní speciály a prototypy (např. filmový hrdina „Ferat“). Automobily jsou udržovány v optimálních podmínkách ve speciálně vybudovaném depozitáři. Sbírka je postupně restaurována vlastním oddělením ŠKODA Muzea. Návštěva „Škodovky“ byla pro žáky skutečně velmi přínosná a zajímavá.