Partneři školy nejen ve vzdělávání PARTNEŘI
Kotva
Aktuality
Přijímačky nanečisto
25.2.2019

Zájemcům o studium maturitních oborů nabízíme přípravné kurzy k přijímacím zkouškám z českého jazyka a matematiky.

Více informací na liště "Pro uchazeče" - Přijímací řízení

Ředitelské volno
20.12.2018

Na základě § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, oznamuji, že na dny 3. 1. a 4. 1. 2019 vyhlašuji pro žáky ředitelské volno.

Mgr. Jaromíra Venclíčková - ředitelka školy

Pojďte se podívat k nám do školy
21.12.2018

Následující odkaz Vás zavede k reportáži o naší škole na youtube.com : video je zde

 
 
Mapa webu

iQLANDIA Liberec

Vloženo: 25.10.2018 | Autor: Wenig | Zobrazeno: 239x
Dne 24. 10. 2018 navštívili žáci třídy ACA2 společně se žáky partnerské školy ZŠ Antonína Baráka v rámci projektu IKAP Ústeckého kraje science centrum iQLANDIA Liberec.

Po vstupu do centra jsme nejprve obdrželi základní informace o prohlídce. Poté jsme se zúčastnili naučného představení nazvaného „Science show“, během kterého žáci zažili experimenty z různých oblastí – především zajímavé chemické reakce, elektrický náboj a elektrické pole doplněné o odborný komentář. Do velké části netradičních demonstračních experimentů byli studenti zapojováni osobně. Po vedené science show si žáci sami prozkoumali veškeré prostory iQLANDIE včetně veškerých expozic - GEOlab - geologie České republiky, Vodní svět - voda v mnoha podobách, Člověk - o lidském těle a jednom humanoidním robotovi, Věda v domě - fyzikální a chemické jevy v našich domácnostech, Češi světu - co vymyslely chytré hlavy z Česka, Živly, Kosmo, Sexmisie a expozici GEO. V rámci poslední zmíněné expozice si někteří žáci sami vyzkoušeli simulátor kosmického výcviku gyroskop.