Partneři školy nejen ve vzdělávání PARTNEŘI
Kotva
Aktuality
Přijímačky nanečisto
25.2.2019

Zájemcům o studium maturitních oborů nabízíme přípravné kurzy k přijímacím zkouškám z českého jazyka a matematiky.

Více informací na liště "Pro uchazeče" - Přijímací řízení

Ředitelské volno
20.12.2018

Na základě § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, oznamuji, že na dny 3. 1. a 4. 1. 2019 vyhlašuji pro žáky ředitelské volno.

Mgr. Jaromíra Venclíčková - ředitelka školy

Pojďte se podívat k nám do školy
21.12.2018

Následující odkaz Vás zavede k reportáži o naší škole na youtube.com : video je zde

 
 
Mapa webu

Techmania Plzeň

Vloženo: 13.12.2018 | Autor: Wenig | Zobrazeno: 187x
V chladných prosincových dnech vyrazili žáci tříd OZS1, OZS3 a ACA3 společně se žáky partnerské školy ZŠ Antonína Baráka do plzeňského science centra Techmania.

Návštěva jim byla umožněna díky projektu IKAP Ústeckého kraje, do kterého jsou obě školy zapojeny. Žáci byli uchváceni projekčním sálem planetária, jež nabízí dvoj- a trojrozměrné projekce na kulovou plochu. Samotná projekce má jedno z nejjemnějších rozlišení ve 3D na světě. Projekce filmu Kosmix 2D nám zábavnou formu ukázala úskalí výcviku, letu a pobytu na Mezinárodní kosmické stanici - ISS. Pořad doprovodila krátká ukázka struktury ISS s živým komentářem expertů na kosmonautiku. Po návštěvě planetária si žáci sami prozkoumali ostatní prostory Techmanie včetně všech expozic – např. Pod hladinou, Vesmír, Chemistři, 150 let průmyslu v Plzni a další. Nadšení umocnila skutečnost, že veškeré exponáty fungují na principu - experimentuj a poznávej, jak funguje svět kolem nás kombinací všech vjemů. Ačkoli byl den velmi náročný, vraceli jsme se domů spokojeni a obohaceni o nové zážitky.