Partneři školy nejen ve vzdělávání PARTNEŘI
Kotva
Aktuality
Ředitelské volno
20.12.2018

Na základě § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, oznamuji, že na dny 3. 1. a 4. 1. 2019 vyhlašuji pro žáky ředitelské volno.

Mgr. Jaromíra Venclíčková - ředitelka školy

Pojďte se podívat k nám do školy
21.12.2018

Následující odkaz Vás zavede k reportáži o naší škole na youtube.com : video je zde

 
 
Mapa webu

Týden vědy

Vloženo: 8.11.2016 | Autor: Wenig | Zobrazeno: 1794x
V rámci „Týdne vědy“ navštívili dne 3. 11. žáci 2. a 3. ročníku studijního oboru Aplikované chemie Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd ČR v Praze.

Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd ČR je mezinárodně uznávanou institucí a jedním z nejúspěšnějších výzkumných pracovišť v ČR. Hlavním posláním ústavu je základní výzkum v řadě chemických oborů, který tak často ústí do vývoje nových léčiv a jiných lékařských aplikací, jež přispívají ke zlepšení života lidí s virovým onemocněním.

Během celého programu si prohlédli různá pracoviště a seznámili se s některými zajímavými projekty, např. Proteiny – souvislost struktury a funkce, Tvorba a rozbíjení iontů – hmotnostní spektrometrie aj.

Naši žáci měli možnost nahlédnout do vědeckého prostředí a možná to bude pro někoho z nich inspirací do budoucího profesního života.