Kotva

Střední odborná škola technická a zahradnická, Lovosice

+420 416 532 883
Kontaktujte nás
Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
Mapa webu

Celostátní soutěž Automechanik Junior 2018

Vloženo: 4.4.2018 | Autor: Venclickova | Zobrazeno: 605x
Ve dnech 26. - 28. 3. 2018 proběhlo v prostorách Training Center ŠKODA AUTO a.s., Kosmonosy celostátní finále soutěže Autoopravář junior 2018. Letošního ročníku se zúčastnil i náš žák Ondra Mašek a jako doprovod učitel odborného výcviku Petr Hora. Do celostátního kola Ondra postoupil na základě 2. místa v krajském kole, které se konalo v Chomutově.

První den v odpoledních hodinách proběhla potřebná administrativa, tzn. registrace, slavnostní zahájení a ubytování na domově mládeže.
Od časných ranních hodin druhého dne probíhala samotná soutěž, které se zúčastnilo 28 borců z celé ČR, kteří se do finálového zápolení probojovali přes kola krajská. Žáci soutěžili v několika disciplínách, jmenovitě v částech teoretických a samozřejmě praktických. V teorii se jednalo o poznávací test, v části praktické o 14 úkolů. Soutěžící diagnostikovali motory, pracovali s klimatizací, měřili kompresní tlaky, prováděli geometrii, seřizovali brzdy, vyvažovali kola, atd., atd. Po náročném dni je čekala vydatná večeře a zasloužený odpočinek. I když odpočinek. Všichni byli totiž napjatí, jak zápolení dopadlo, a už se těšili na poslední den, kdy dojde k vyhlášení výsledků.
Náš třetí, poslední den začal jako obvykle snídaní. Po té jsme se přesunuli do centra ŠKODY AUTO a s doprovodem pořadatelů jsme si vyrazili prohlédnout muzeum ŠKODY AUTO. Po této prohlídce následoval slavnostní oběd a po polední pauze očekávané vyhlášení výsledků. Ondra se s 264 body umístil na 20. místě, za což mu náleží obrovský dík. Všichni účastníci si odnesli krásné věcné dary a po krátkém rozloučení a závěrečném defilé jsme se rozjeli k domovům.

 

Partneři