Partneři školy nejen ve vzdělávání PARTNEŘI
Kotva
Aktuality
Ředitelské volno
20.12.2018

Na základě § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, oznamuji, že na dny 3. 1. a 4. 1. 2019 vyhlašuji pro žáky ředitelské volno.

Mgr. Jaromíra Venclíčková - ředitelka školy

Pojďte se podívat k nám do školy
21.12.2018

Následující odkaz Vás zavede k reportáži o naší škole na youtube.com : video je zde

 
 
Mapa webu

Týden vědy

Vloženo: 13.11.2018 | Autor: Wenig | Zobrazeno: 160x
Ve čtvrtek 8. 11. navštívili studenti Aplikované chemie 1. až 4. ročníku v rámci „Týdne vědy“ Ústav fyzikální chemie JH a fyzikální ústav Akademie věd ČR.

Výzkumná činnost ústavu JH je velmi rozmanitá a zasahuje do různých chemických, biochemických a fyzikálních oblastí. Během celého programu prošli naši studenti zajímavá pracoviště a seznámili se s některými projekty jejich činnosti, např. v oblasti analýzy výdechu hmotnostní spektrometrií a případné využití v medicíně, výzkum vzniku života na Zemi pomocí IR spektroskopie, přírodní katalyzátory (zeolity) – jejich syntéza a použití. Ve fyzikálním ústavu jedna skupina navštívila přednášku o supravodičích a druhou skupinu zaujala mikrostruktura látek. Naši studenti měli možnost nahlédnout do vědeckého prostředí a možná to bude pro někoho z nich inspirací do budoucího profesního života.