Kotva

Střední odborná škola technická a zahradnická, Lovosice

+420 416 532 883
Kontaktujte nás
Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
Mapa webu

Poznávací zájezd Velká Británie

Vloženo: 19.5.2019 | Autor: Venclickova | Zobrazeno: 234x
LONDÝN, WINDSOR A HARRY POTTER

LONDÝN - GREENWICH, WESTMINSTER

V odpoledních hodinách dne 13. 5. 2019 jsme od naší školy odjeli na poznávací zájezd do Velké Británie. Přes Německo a Belgii jsme dorazili do Francie, odkud jsme se ráno přeplavili trajektem do cíle naší cesty. Po vylodění v Doveru jsme se vydali severozápadním směrem do Londýna, kde jsme si jako první v řadě prošli park ve čtvrti Greenwich. Právě v těchto místech se nalézá známá královská observatoř a prochází tudy nultý poledník, jehož překročení jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít. Následovala projížďka lodí po řece Temži kolem Isle of Dogs, podpluli jsme slavný Tower Bridge a dopluli až do čtvrti Westminster. Svezli jsme se na vyhlídkovém kole London Eye a navštívili jsme Westminster Abbey, kde jsou korunováni angličtí králové a královny a kde je řada památníků slavných osobností. Dále nás čekala procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: Whitehall, Piccadilly Circus, Leicester Square a Trafalgar Square s památníkem admirála Nelsona. Po zážitky nabitém dni jsme večer odjeli do hostitelských rodin, kde jsme měli dohodnuté ubytování.

 

WARNER BROS STUDIOS, MADAME TUSSAUDS

Po snídani jsme navštívili slavné muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Vyfotili jsme se slavnými herci, zpěváky, sportovci, YouTubery a přirozeně i členy královské rodiny. Odpoledne jsme přejeli kousek za Londýn, kde na nás čekaly filmové ateliéry Warner Bros Studios se svou jedinečnou expozicí týkající se natáčení filmů o mladém kouzelníkovi. Podívali jsme se do Velké síně, viděli jsme společenskou místnost Nebelvíru i učebnu lektvarů, nahlédli jsme do Brumbálovy pracovny, prošli jsme Zapovězeným lesem a nenechali si ujít ani nástupiště 9 a ¾. Procvičili jsme si rovněž základní dovednosti jako létání na košťatech a ochutnali jsme máslový ležák. Dokonce se nám podařilo setkání s naší slavnou sportovkyní Ester Ledeckou, která se s námi ochotně vyfotila.

 

WINDSOR CASTLE, LEGOLAND

Poslední den v Anglii nás čekal výlet do městečka Windsor, kde jsme navštívili největší hrad ve Velké Británii, sídlo královské rodiny. Prohlédli jsme si kapli sv. Jiří a společně jsme se podívali na střídání stráží. Odpoledne patřilo zábavnímu parku Legoland, kde jsme si užili nejrůznější atrakce. Ty nás zavedly do říše faraonů, království rytířů, země Vikingů, na pirátské pobřeží i do světa Ninjago. Večer jsme již odjeli do přístavu Dover, kde jsme se plni dojmů nalodili na noční trajekt a odpluli z Francie šťastně domů do České republiky.

 

Ing. Iveta Michaličková

 

 

 

 

Partneři