Kotva

Střední odborná škola technická a zahradnická, Lovosice

+420 416 532 883
Kontaktujte nás
Programy

Při výuce využíváme software

Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
Mapa webu

Adaptační kurz u jezera Chmelař v Úštěku

Vloženo: 8.9.2020 | Zobrazeno: 171x
Kurzu se účastnili žáci prvních ročníků tříd ACH1+AUT1, AUM1 a OZS1 s učiteli Ing. Věrou Klierovou, Ing. Jiřím Novákem, Ing. Liborem Truhlářem, ŠMP Mgr. Rianou Šeborovou a VP Mgr. Lucií Maleckou.

Kurz byl zahájen ve středu 2. 9. 2020 v 10.00 hodin odjezdem z Lovosic. Po ubytování, seznámení s programem kurzu, denním režimem a okolím, žáci odpoledne navštívili městečko Úštěk a Muzeum čertů. Po návratu do kempu se navzájem seznamovaly jednotlivé třídy formou her. Večer byla projekce metodického filmu o šikaně s následnou besedou.

 

Ve čtvrtek 3. 9. 2020 dopoledne přijely lektorky. Žáci byli rozděleni na dvě skupiny a zúčastnili se interaktivní besedy/workshopu, jejímž cílem bylo studenty připravit na spolupráci v nově vytvořeném kolektivu a umožnit jim vzájemně se poznat. Součástí programu byly i základní informace o šikaně, její prevenci a možnostech pomoci. Studenti si formou kooperativních her vyzkoušeli práci ve dvojicích, v menších i větších skupinách.

Po obědě jsme se všichni vydali na delší turistický výlet na Kalvárii u Ostré. Večerní program vyplnilo osobní volno, hra deskových a míčových her.

 

V pátek 4. 9. 2020 po snídani proběhla projekce filmu o domácím násilím. Žáci popisovali své pocity a případné pohnutky k tomu, jak by se zachovali v daném případě a jak by situaci řešili.

Následně vyplňovali dotazník o šikaně. Učitelé na závěr zhodnotili aktivity i chování žáků na kurzu. Ve 13:54 hodin jsme vystoupili v Lovosicích z vlaku a kurz byl formálně ukončen.

 

Foto z akce na facebooku a instagramu školy.

 

 

Mgr. Riana Šeborová, školní metodik prevence

Partneři